Ср
14.11.2018
05:41
Категорії розділу
Тема 1. [47]
Характеристика сучасних юридичних інформаційних систем і технологій
Тема 2. [17]
Інформаційне забезпечення юридичної інформаційної системи
Тема 3. [13]
Технології захисту інформації
Тема 4. [9]
Системи автоматизації ділових процесів та управління документами. Електронна комерція
Тема 5. [7]
Інтелектуальні інформаційні системи в юридичній діяльності
Тема 6. [8]
Правові інформаційно-пошукові системи
Тема 7. [9]
Інформаційні системи законодавчих органів
Тема 8. [8]
Інформаційні системи Міністерства юстиції України
Тема 9. [14]
Інформаційні системи органів судової влади, прокуратури, судової експертизи
Тема 10. [13]
Інформаційні системи Міністерства внутрішніх справ України
Пошук по сайту
Друзі сайту
 • Курсові,практичні,реферати майже на шару
 • Практичні,контрольні,дипломи задарма
 • Створити сайт
 • Класичний приватний університет
 • Сайт группи ЗІ-107
 • Економіко-правничий коледж ЗНУ

 • вологість:

  тиск:

  вітер:

  вологість:

  тиск:

  вітер:

  вологість:

  тиск:

  вітер:

  Статистика


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Форма входу
  Навчальні матеріали
  Головна » Статті » Комп’ютерні технології в юридичній діяльності » Тема 1.

  1.29. Протоколи Інтернет — TCP/IP
  Протокол TCPIP - основний протокол Інтернету
  Стек TCP / IP був розроблений з ініціативи Міністерства оборони США більше 20 років для зв'язку експериментальної мережі ARPAnet з іншими мережами як набір загальних протоколів для різнорідної обчислювальної середи. Великий внесок у розвиток стека TCP / IP, який отримав свою назву по популярних протоколах IP і TCP, вніс університет Берклі, реалізувавши протоколи стека у своїй версії ОС UNIX. Популярність цієї операційної системи привела до широкого поширення протоколів ТСР, IP і інших протоколів стека. Сьогодні цей стек використовується для зв'язку комп'ютерів всесвітньої інформаційної мережі Internet, а також у величезному числі корпоративних мереж.
  Стек TCP / IP на нижньому рівні підтримує всі популярні стандарти фізичного і канального рівнів: для локальних мереж - це Ethernet, Token Ring, FDDI, для глобальних - протоколи роботи на аналогових комутованих і виділених лініях SLIP, PPP, протоколи територіальних мереж Х.25 і 150К.
  Основними протоколами стека, що дали йому назву, є протоколи IР і ТСР. Ці протоколи в термінології моделі 051 відносяться до мережевого і транспортного рівнів відповідно. IР забезпечує просування пакету по складовій мережі, а ТСР гарантує надійність його доставки.
  За довгі роки використання в мережах різних країн і організацій стек ТСР / ІР увібрав в себе велику кількість протоколів прикладного рівня. До них відносяться такі популярні протоколи, як протокол пересилки файлів РТР, протокол емуляції терміналу Ethernet поштовий протокол SMTP, використовуваний в електронній пошті мережі Ethernet гіпертекстові сервіси служби WWW і багато інших.
  Сьогодні стек ТСР/1Р являє собою один з найпоширеніших стеків транспортних протоколів обчислювальних мереж. Дійсно, тільки в мережі Internet об'єднано близько 10 мільйонів комп'ютерів по всьому світу, які взаємодіють один з одним за допомогою стека протоколів ТСР / IР.
  Стрімке зростання популярності Internet привів і до змін у розстановці сил у світі комунікаційних протоколів - протоколи ТСР / ІР, на яких побудований Internet, стали швидко тіснити безперечного лідера минулих років - стек IРХ / SРХ компанії Nowell. Сьогодні в світі загальна кількість комп'ютерів, на яких встановлений стек ТСР / IР, зрівнялося із загальною кількістю комп'ютерів, на яких працює стек IРХ / SРХ, і це говорить про різке перерві відносно адміністраторів локальних мереж до протоколів, що використовуються на настільних комп'ютерах, так як саме вони складають переважне число світового комп'ютерного парку і саме на. них раніше майже скрізь працювали протоколи компанії Nowell, необхідні для доступу до файлових серверів NetWare. Процес становлення стека ТСР / IР як стек номер один в будь-яких типах мереж продовжується, і зараз люба промислова операційна система обов'язково включає програмну реалізацію цього стека в своєму комплекті поставки.

  Хоча протоколи ТСР / ІР нерозривно пов'язані з Internet і кожний з багатомільйонної армади комп'ютерів Internet працює на основі цього стека, існує велика кількість локальних, корпоративних і територіальних мереж, безпосередньо не є частинами Internet у яких також використовують протоколи ТСР / IР. Щоб відрізняти їх від Internet ця мережі називають мережами ТСР / IР або просто IР-мережами.
  Оскільки стек ТСР / IР спочатку створювався для глобальної мережі Internet він має багато особливостей, що дають йому перевагу перед іншими протоколами, коли мова заходить про побудову мереж, що включають глобальні зв'язки. Зокрема, дуже корисною властивістю, що робить можливим застосування цього протоколу у великих мережах, є його здатність фрагментувати пакети. Дійсно, велика мережа часто складається з мереж, побудованих на зовсім різних принципах. У кожній з цих мереж може бути встановлена власна величина максимальної довжини одиниці переданих даних (кадру). У такому разі при переході з однієї мережі, що має велику максимальну довжину, у мережу з меншою максимальною довжиною може виникнути необхідність розподілу кадру на кілька частин. Протокол IP стека ТСР / IР ефективно вирішує цю задачу.
  Іншою особливістю технології ТСР / IР є гнучка система адресації, що дозволяє більш просто в порівнянні з іншими протоколами аналогічного призначення включати в интерсеть мережі інших технологій. Це властивість також сприяє застосуванню стека ТСР / IР для побудови великих гетерогенних мереж.
  У стеці ТСР/1Р дуже економно використовуються можливості широкомовних розсилок. Ця властивість абсолютно необхідна при роботі на повільних каналах зв'язку, характерних для територіальних мереж.
  Однак, як і завжди, за одержувані переваги треба платити, і платою тут виявляються високі вимоги до ресурсів і складність адміністрування ІР-мереж. Потужні функціональні можливості протоколів стека ТСР / IР вимагають для своєї реалізації високих обчислювальних витрат. Гнучка система адресації і відмова від широкомовних розсилок приводять до наявності в ІР-мережі різних централізованих служб типу DNS, DHCP і т. п. Кожна з цих служб наділена на полегшення адміністрування мережі, в тому числі і на полегшення конфігурування обладнання, але в той же час сама вимагає пильної уваги з боку адміністраторів.
  Джерело: http://www.webcorp.ru/page/tcp_ip_main.html
  Категорія: Тема 1. | Додав: Габура (06.12.2011)
  Переглядів: 1042 | Теги: ІР-мережа., ip, Протокол ТСРIP, tcp | Рейтинг: 0.0/0