Чт
25.04.2024
09:44
Категорії розділу
Тема 1. [47]
Характеристика сучасних юридичних інформаційних систем і технологій
Тема 2. [17]
Інформаційне забезпечення юридичної інформаційної системи
Тема 3. [13]
Технології захисту інформації
Тема 4. [9]
Системи автоматизації ділових процесів та управління документами. Електронна комерція
Тема 5. [7]
Інтелектуальні інформаційні системи в юридичній діяльності
Тема 6. [8]
Правові інформаційно-пошукові системи
Тема 7. [9]
Інформаційні системи законодавчих органів
Тема 8. [8]
Інформаційні системи Міністерства юстиції України
Тема 9. [14]
Інформаційні системи органів судової влади, прокуратури, судової експертизи
Тема 10. [13]
Інформаційні системи Міністерства внутрішніх справ України
Пошук по сайту
Друзі сайту
  • Курсові,практичні,реферати майже на шару
  • Практичні,контрольні,дипломи задарма
  • Створити сайт

  • Статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Форма входу
    Навчальні матеріали
    Головна » Статті » Комп’ютерні технології в юридичній діяльності » Тема 1.

    1.30. Поняття IP-адреси.
    Internet означає міжмережа, тобто, об'єднання мереж. Але останніми роками це поняття використовується у значенні Всесвітня комп'ютерна мережа.

    Фізично Internet - це сотні мільйонів комп'ютерів, пов'язаних один з одним найрізноманітнішими лініями зв'язку. Проте краще розглядати Internet як певний інформаційний простір.
    Роком народження Internet вважається 1983г. В основі Internet лежить стандартизація протоколу зв'язку TCP/IP.
    Протокол TCP - це протокол транспортного рівня. Згідно TCP, дані, що відправляються, «нарізаються» на невеликі пакети, після чого кожний пакет маркується так, щоб в ньому були дані, необхідні для правильної збірки документа на комп'ютер одержувача.

    Протокол IP - це протокол адресний. Належить мережевому рівню і визначає, куди відбувається передача.
    Згідно IP, у кожного учасника Всесвітньої мережі повинна бути своя унікальна адреса (IP-адреса). Ця адреса виражається чотирма байтами, що може забезпечувати більше чотирьох мільярдів унікальних ІР-адрес.
    Згідно IP, кожний комп'ютер, через який проходить який-небудь TCP-пакет, може за адресою визначити, кому з найближчих «сусідів» треба переслати пакет, щоб він виявився «ближче» до одержувача. В результаті кінцевого числа перекидань TCP-пакет досягає адресата. 

    IP-адреса — магічна інтернет-фігня, завдяки якій вас можуть вирахувати спецслужби, такі як СБУ. Працює виключно магічним чином, який не моливо дослідити.
    За недостовірними даними IP-адреса містить в собі інформацію, за якою можна дізнатися де перебуває власник IP. Скажені вчені провели дослідження IP-адрес 0.0.0.0, 127.0.0.1 та 255.255.255.255 і були шоковані: 0.0.0.0 — IP-адреса Небуття, 255.255.255.255 — IP Нескінченності, а 127.0.0.1 взагалі не вдалося вирахувати! Також, іноді за IP-адресою одразу можна дізнатися власника. Наприклад 666.666.666.666 — IP Пекельного Дідька і т.п. Та секрет розпізнавання регіону за IP скажені вчені, нажаль, не виголошують. 

    IP-адреса — Унiкальна адреса комп'ютера
    IP-адреса — Двiйкове 32-бiтне число
    IP-адреса:
    Записується у виглядi послiдовностi з чотирьох десяткових чисел (вiд 0 до 255), роздiлених точкою
    Крайнє лiве число позначає номер великої мережi, числа, що стоять справа , означають бiльш дрiбнi дiлянки мереж i так далi, поки не дiйдемо до конкретного комп'ютера.
    Кожен блок може містити число від 0 до 255. Завдяки такій організації можна отримати понад чотири мільярди можливих адрес. Але оскільки деякі адреси зарезервовані для спеціальних цілей, а блоки конфігуруються залежно від типу мережі, то фактична кількість можливих адрес трохи менше. І тим не менш, його більш ніж достатньо для майбутнього розширення Інтернет.

    З поняттям IP - адреси тісно пов’язане поняття "хост”. Під хостом розуміється будь-який пристрій, що використовує протокол TCP / IP для спілкування з іншим устаткуванням. Це може бути не тільки комп’ютер, але і маршрутизатор, концентратор і т.п. Всі ці пристрої, підключені до мережі, зобов’язані мати свій унікальний IP - адреса.
    DNS - адреса
    IP - адресу має числовий вигляд, оскільки його використовують у своїй роботі комп’ютери. Але він дуже складний для запам’ятовування, тому була розроблена доменна система імен: DNS. DNS - адреса включає зручніші для користувача буквені скорочення, які також розділяються крапками на окремі інформаційні блоки (домени). Наприклад: сайт порталу объявления Днепропетровск
    Якщо Ви вводите DNS - адреса, то він спочатку прямує в так званий сервер імен, який перетворить його в 32 - бітний IP - адреса для машинного зчитування.


    Джерело: http://www.compu.dp.ua/?Osnovn%B3_ponyattya
    Категорія: Тема 1. | Додав: Dron_ckm (04.12.2011)
    Переглядів: 2224 | Теги: IP-адреса, хост | Рейтинг: 0.0/0