Вт
23.04.2024
10:41
Категорії розділу
Тема 1. [47]
Характеристика сучасних юридичних інформаційних систем і технологій
Тема 2. [17]
Інформаційне забезпечення юридичної інформаційної системи
Тема 3. [13]
Технології захисту інформації
Тема 4. [9]
Системи автоматизації ділових процесів та управління документами. Електронна комерція
Тема 5. [7]
Інтелектуальні інформаційні системи в юридичній діяльності
Тема 6. [8]
Правові інформаційно-пошукові системи
Тема 7. [9]
Інформаційні системи законодавчих органів
Тема 8. [8]
Інформаційні системи Міністерства юстиції України
Тема 9. [14]
Інформаційні системи органів судової влади, прокуратури, судової експертизи
Тема 10. [13]
Інформаційні системи Міністерства внутрішніх справ України
Пошук по сайту
Друзі сайту
  • Курсові,практичні,реферати майже на шару
  • Практичні,контрольні,дипломи задарма
  • Створити сайт

  • Статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Форма входу
    Навчальні матеріали
    Головна » Статті » Комп’ютерні технології в юридичній діяльності » Тема 7.

    7.15. Забезпечення чесності, безпеки і таємності Інтернет-голосування.

    Глобальна мережа Інтернет - це особлива сфера, в якій зосереджуються і система обміну інформацією, і структура, в межах якої здійснюються різноманітні ділові відносини суб'єктів [2, с. 42-43], тому не дивно, що людина починає використовувати Інтернет в найрізноманітніших сферах, в тому числі й у процесі голосування.

    Інтернет-голосування (Internet vote) - це різноманітні форми голосування, починаючи від вивчення громадської думки, референдумів та закінчуючи політичними виборами, котрі проводяться через Інтернет. Важливою проблемою при цьому являється збереження таємниці голосування, різні маніпуляції з електронними бюлетенями та хакерські атаки [3].

    М.Костишин зазначає, що теперішнього часу технології Інтернет-голосувань широко не використовувалися під час проведення державних виборів, але, не дивлячись на це, системи голосувань з використанням можливостей Інтернету розробляються країн. Дослідник в своїй роботі «Проведення державного голосування в Інтернет» наводить деякі історичні факти щодо просування Інтернет-технологій у виборчі системи різних країн.

    Вважається, що першою в світі серйозною політичною подією, де застосовувалися можливості Інтернет-голосування, стали вибори Демократичної партії США в Аризоні в березні 2000 р., де більше 40% учасників голосування віддали свій голос через Інтернет. В листопаді 2000 р. в межах Federal Voting Assistance Program (заснована для того, щоб забезпечити можливість голосування військових поза територією США) через Інтернет проголосували 84 виборця, які знаходилися за кордоном. В 2002 р. у деяких графствах Великобританії дозволялось голосування через Інтернет на парламентських виборах [3]. 

    Прихильники впровадження систем «електронного голосування» переконані, що використання новітніх технологій, зокрема Інтернет-технологій, сприяє підвищенню електоральної активності, викликаючи у виборців додаткову цікавість. В той же час критики подібних проектів зазначають, що існуючі системи Інтернет-голосування є досить далекими від досконалості, занадто уразливі з точки зору потенційних комп'ютерних збоїв та атак хакерів, а використання «електронних урн» зовсім не виключає можливості різного роду підтасовок та викривлень результатів голосування внаслідок втручання «зацікавлених осіб» в процесі розробки, як самого обладнання, так і його програмного забезпечення [1, с. 75-76].

    У сучасному світі Інтернет не варто розглядати лише в якості засобу комунікації або масової інформації. Інтернет необхідно досліджувати як продовження середовища перебування людини, де вона має можливість задовольняти велику кількість своїх потреб, в тому числі й у волевиявленні на політичних виборах [4, с. 25-26].



    Джерело: http://intkonf.org/medvedchuk-mm-internet-golosuvannya-ponyattya-y-osoblivosti/
    Категорія: Тема 7. | Додав: Fire (03.12.2011)
    Переглядів: 958 | Теги: Інтрнет, Голосування, Інтернет-голосування | Рейтинг: 0.0/0