Чт
18.04.2024
19:12
Категорії розділу
Гарячі клавіші [2]
Поєднання клавіш та гарячі клавіши для Windows
Клавіатурні тренажери [1]
Клавіатурний тренажер Stamina
Пошук по сайту
Друзі сайту
  • Курсові,практичні,реферати майже на шару
  • Практичні,контрольні,дипломи задарма
  • Створити сайт

  • Статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Форма входу
    Навчальні матеріали
    Головна » Статті » Робота з клавіатурним тренажером » Гарячі клавіші

    Клавіатура, основні клавіші

    Esc-скасувати посл.введенную программу.вийті з меню окна.закрить відкритий діалог

    F1-виклик довідки Віндоус. При натисканні з вікна якоїсь програми-виклик довідки даної програми

    F2-перейменування виділеного об'єкта на робочому столі або в провіднику

    F3-відкрити вікно пошуку файлу або папки (на робочому столі і в провіднику)

    F4-відкрити випадаючий список (наприклад список рядка адреси у вікні Мій комп'ютер або у провіднику)

    F5-обновленіеактівного вікна (відкритої веб-сторінки робочого столу. Провідника)

    F6-преключеніе між елементами екрану у вікні або на робочому столі. В провіднику та Інтернет Експлорер-переміщення між основною частиною вікна та адресної рядком

    F7-перевірка правопису в ворд Ексел

    F8-при завантаженні ОС-вибір режиму завантаження. включення розширеного виділення тексту в ворд. виділення фрагмента від початкового до кінцевого положення курсора відбувається без утримання клавіші шифт. Друге натискання клавіші F8 виділяє слово найближчим до курсора. Третє-яка її пропозиція. четверте-абзац. П'яте-документ. зняти останнє виділення найпростіше натисканням клавіш шифт + F8. відключити режим можна клавішею Esc.

    F9-в деяких програмах оновлення виділених полів.

    F10-виклик меню вікна

    F11-перехід в повноекранний режим і назад (наприклад в Internet Explorer)

    F12-перехід до вибору параметрів збереження файлу (Файл-зберегти як)

    PRT ScSys Rd-робить знімок екрана і поміщає його в буфер обміну. Alt + Prt Scn-копіювання скріншоту поточного активного вікна (програми) в буфер обміну

    Scrol Lock-відноситься до службових клавішах. Її коротка розшифровка-блокування прокручування. Призначена для такого режиму виведення на екран при якому натискання клавіш управління курсором веде до зрушення не курсора як такого а всього вмісту екрану. зараз ця клавіша задіюється для зазначеної мети вже дуже рідко але наприклад вExсel вона працює. Це дуже зручно при редагуванні великих таблиць.

    Pause Break-призупиняє роботу комп'ютера (в DOS працювало скрізь в сучасних ОС-тільки під час завантаження ПК)

    Insert-перемикання між режимами вставки та заміни при редагуванні тексту. Якщо текстовий курсор знаходиться всередині існуючого тексту то в режимі вставки відбувається введення нових знаків без заміни існуючих символів (текст як би розсовується). У режимі заміни нові знаки заміняють текст наявний раніше в

    Delete-видалення вибраного об'єкту виділеного фрагмента тексту або символу праворуч від курсору введення.

    Backspase-

    Home-переміщення курсору на початок поточного рядка документа або в початок списку файлів.

    PаgeUp-переклад курсору на одну сторінку вгору або вниз. Поняття сторінка звичайно відноситься до фрагмента документа видимому на екрані. використовується для прокрутки вмісту в поточному вікні.

    Page Dn-переклад курсору на одну сторінку вгору або вниз. Поняття сторінка звичайно відноситься до фрагмента документа видимому на екрані. використовується для прокрутки вмісту в поточному вікні.

    End-переміщення курсору в кінець поточного рядка документа або в кінець списку файлів.

    Enter-підтвердження вибору. те ж що і подвійне клацання по об'єкту. Натискання на активну в даний момент кнопку в діалозі. часто - натискання на кнопку «за замовчуванням» в діалозі. При введенні команд з клавіатури-завершення введення команди і перехід до її виконання. при наборі тексту - перехід до нового абзацу.

    Tab-введення позицій табуляції при наборі тексту. Переміщення фокусу за елементами. Наприклад переміщення між робочим столом. кнопкою «Пуск». панеллю «Швидкий запуск». Панеллю завдань і системним трьом. Переміщення по елементах (в т.ч. посиланнях) відкритого документа. Alt + TaY-перемикання між вікнами.

    Caps Lock-верхній регістр (фіксоване переключення). використовується при наборі тексту ВЕЛИКИМИ буквами. Повторне натискання клавіші скасовує цей режим.

    Shift-клавіша верхнього регістру (нефіксоване переключення). використовується одночасно з іншими клавішами для набору великих літер а також символів верхнього регістру. Сполучення CTRL + Shift або Alt + Shift-зазвичай застосовуються для перемикання розкладки клавіатури.

    CTRL-використовується в поєднанні з іншими клавішами. наприклад CTRL + С - копіювати. CTRL + V - вставити. CTRL + Alt + Del - відкрити диспетчер завдань Windows.

    Віндоус-прапорець - відкриває меню «Пуск»

    ALT-використовується спільно з іншими клавішами модифікуючи їх дію.

    Наприклад ALT + літера - виклик команди меню або відкриття колонки меню. Відповідні букви в меню зазвичай підкреслені (або спочатку або стають підкресленими після натискання ALT). Якщо колонка меню вже відкрита далі для виклику конкретної програми можна натиснути клавішу з буквою яка підкреслена в цій команді. Те ж відноситься і до відкритого контекстного меню.

    Клавіші між альтом і кетеерелом (прямокутник з горизонтальними рисками і стрілкою) - виклик контекстного меню для виділеного об'єкта (рівносильно клацання правою кнопкою миші)

    _Стрелка BACKspace - перегляд папки на рівень вище у вікні «Мій комп'ютер» або у вікні провідника Windows / в режимі редагування тексту-видалення символу ліворуч від курсору введення.

    СТРІЛКИ - дозволяють переміщатися по пунктах меню. зрушують курсор введення у відповідну сторону на одну позицію. дію даних клавіш у багатьох програмах може бути модифіковано з допомогою службових клавіш в першу чергу SHIFT і CTRL.



    Джерело: 1
    Категорія: Гарячі клавіші | Додав: admin (29.11.2011)
    Переглядів: 8166 | Рейтинг: 3.0/2