Пт
19.04.2024
13:53
Категорії розділу
Тема 1. [47]
Характеристика сучасних юридичних інформаційних систем і технологій
Тема 2. [17]
Інформаційне забезпечення юридичної інформаційної системи
Тема 3. [13]
Технології захисту інформації
Тема 4. [9]
Системи автоматизації ділових процесів та управління документами. Електронна комерція
Тема 5. [7]
Інтелектуальні інформаційні системи в юридичній діяльності
Тема 6. [8]
Правові інформаційно-пошукові системи
Тема 7. [9]
Інформаційні системи законодавчих органів
Тема 8. [8]
Інформаційні системи Міністерства юстиції України
Тема 9. [14]
Інформаційні системи органів судової влади, прокуратури, судової експертизи
Тема 10. [13]
Інформаційні системи Міністерства внутрішніх справ України
Пошук по сайту
Друзі сайту
  • Курсові,практичні,реферати майже на шару
  • Практичні,контрольні,дипломи задарма
  • Створити сайт

  • Статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Форма входу
    Навчальні матеріали
    Головна » Статті » Комп’ютерні технології в юридичній діяльності » Тема 10.

    10.10. Оперативно-розшукові обліки МВСУ

    ІС «Пізнання» призначена для обліку осіб, зниклих безвісті, невпізнаних трупів, невідомих хворих; проведення пізнавальних заходів щодо цих категорій осіб в автоматизованому режимі; надання рекомендацій на проведення пізнавальних заходів.

    Документом для формування бази даних та оброблення запитів є пізнавальна карта, яка надсилається з УОІ ГУ-УМВС в областях до МВСУ. Запити на перевірку надсилаються поштою, телетайпом або електронною поштою.

    Для системи характерні нагромадження і зберігання великих обсягів інформації; розширені можливості доступу до даних; підтримка значної кількості типів даних, у тому числі широкого спектра промислових стандартів графічних об’єктів; забезпечення багатокористувацького режиму роботи.

    Основні складові системи:

    1)   підсистема авторизації користувачів, що забезпечує захист від несанкціонованого доступу;

    2)   підсистема вводу, що дає змогу нагромаджувати інформацію і здійснювати її логічний контроль;

    3)   підсистема пізнання;

    4)   підсистема резервного копіювання/відновлення, яка забезпечує можливість відновлення системи в разі виникнення збоїв.

    До банку даних вводяться такі характеристики осіб, які варіюються для різних категорій останніх і об’єднані у логічні групи:

    ·   установчі дані — ОВС, що надав інформацію, дактилоформула, формула обліку, стать, дата зникнення (виявлення), дата народження (смерті), вік, зріст (довжина трупа), національність (расовий тип), розмір голови, розмір ноги, група крові, місце зник­нення (виявлення), прізвище, ім’я, по батькові, фотографія, дата фотографування;

    ·   характерні прикмети — місцезнаходження прикмети (двозначний числовий код області тіла людини), опис прикмети відповідно до словника прикмет, текстова фабула, що доповнює й уточнює прикмету;

    ·   стан зубів — зубна формула (опис стану кожного зуба відповідно до словника);

    ·   особливості зовнішності — словесний портрет зовнішності особи за словником зовнішності;

    ·   одяг — вид, колір, матеріал одягу за відповідними словниками, а також текстова фабула, що уточнює і доповнює інформацію про одяг;

    ·   хвороби;

    ·   додаткові відомості. Для безвісті зниклих — місце народження, місце мешкання, професія, обставини зникнення, дані про судимість, можливе місце мешкання. Для невпізнаних трупів — стан трупа, причина смерті, дата розтину трупа, час поховання (дата), місце поховання (номер могили);

    ·   додаткові дані — дата подачі заяви; дата заведення пошукової справи; номер справи; дата надання оперативної інформації; ОВС, що надав інформацію; дата постановки на облік в області; дата перевірки за обліками області; дата постановки на облік у МВС; дата перевірки за обліками у МВС; дата направлення інфор­мації до Москви; особа, яка здійснювала перевірку правильності заповнення документа; дата постановки на облік у БД; користувач, який здійснив введення інформації.

    Для перевірки правильності заповнення пізнавальної карти, коригування даних, зняття осіб з обліку та підрахунку статистики підсистема вводу забезпечує пошук за номером і датою заведення справи, ОВС, що надав інформацію, датою зникнення (виявлення), датою постановки на облік, статтю, прізвищем, ім’ям, по батькові (для безвісті зниклих). У разі зняття осіб з обліку фізичне вилучення інформації з бази не відбувається, що дає змогу поновити інформацію в разі помилкового зняття з обліку, переглянути інформацію і сформувати повні статистичні дані.

    Процес пізнання заснований на порівнянні прикмет та інших характеристик облікових об’єктів. Для підвищення ефективності і достовірності прикмети і характеристики розділено на дві групи залежно від ідентифікаційної цінності.

    Першу групу складають прикмети, які дають можливість з високою ймовірністю відсіяти об’єкти з великими розбіжностями — категорія обліку, стать, дата зникнення (виявлення), вік, зріст (довжина трупа), істотні характерні прикмети (наприклад, ампутації).

    До другої групи входять прикмети, що дають змогу в сукупності з іншими прикметами цієї групи визначати основних кандидатів для остаточної ідентифікації: стан зубів, характерні прик­мети, особливості зовнішності, одяг.

    Процес ідентифікації організовано в три етапи:

    1)   вибірка об’єктів на основі прикмет з першої групи;

    2)   робота з одержаною вибіркою — для кожного об’єкта обчислюється сумарний коефіцієнт відповідності його параметрів (прикмет і характеристик) параметрам об’єкта, що ідентифікується;

    3)   упорядкування вибірки за зменшенням сумарного коефіцієнта відповідності або будь-якої його складової (наприклад, за складовою, утвореною завдяки аналізу одягу), візуальний аналіз експерта, ухвалення рішення в кожному конкретному випадку, яке фіксується в БД. Експерт також може надати рекомендацію на проведення пізнавальних дій. Після підтвердження з ОВС про проведені дії, в разі впізнання, цей факт записується у БД, особа автоматично знімається з обліку і у подальших процедурах пізнання системою до уваги не береться.



    Джерело: http://ubooks.com.ua/books/000166/inx48.php
    Категорія: Тема 10. | Додав: EksteZi (08.12.2011)
    Переглядів: 3159 | Теги: запит, інформація, пізнання, ідентифікація | Рейтинг: 0.0/0