Пн
15.08.2022
01:02
Категорії розділу
Тема 1. [47]
Характеристика сучасних юридичних інформаційних систем і технологій
Тема 2. [17]
Інформаційне забезпечення юридичної інформаційної системи
Тема 3. [13]
Технології захисту інформації
Тема 4. [9]
Системи автоматизації ділових процесів та управління документами. Електронна комерція
Тема 5. [7]
Інтелектуальні інформаційні системи в юридичній діяльності
Тема 6. [8]
Правові інформаційно-пошукові системи
Тема 7. [9]
Інформаційні системи законодавчих органів
Тема 8. [8]
Інформаційні системи Міністерства юстиції України
Тема 9. [14]
Інформаційні системи органів судової влади, прокуратури, судової експертизи
Тема 10. [13]
Інформаційні системи Міністерства внутрішніх справ України
Пошук по сайту
Друзі сайту
 • Курсові,практичні,реферати майже на шару
 • Практичні,контрольні,дипломи задарма
 • Створити сайт

 • Статистика


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Форма входу
  Навчальні матеріали
  Головна » Статті » Комп’ютерні технології в юридичній діяльності » Тема 10.

  10.19.Мета створення ЄДАПСУ.

  Основною характерною рисою роботи паспортної служби України є великий обсяг інформації, що нагромаджується та обробляється. Для паспортно-візових підрозділів районних і міських УВС він складає від десятків тисяч до кількох мільйонів документів, а для обласних адресних бюро і централізованих картотек МВС — мільйони і десятки мільйонів документів. Зрозуміло, що за таких обсягів інформації швидке й ефективне оброб­лення даних, у тому числі оперативних запитів, практично не-
  можливе.

  Сьогодні багато країн світу (за неофіційними даними, близько 50) перейшли до використання автоматизованих паспортних систем, що забезпечують облік громадян, які проживають у цих країнах. В основу цих систем покладено банк даних про населення, який заповнюється при одержанні або заміні паспорта, при зміні громадянства або місця проживання, та автоматизоване оформлення машинозчитуваних паспортних документів — традиційних паспортів-книжок і паспортних карток та віз (проїзних документів) у вигляді пластикових карток.

  У 1995 році Інститутом кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН України разом з МВС України, Інститутом проблем реєстрації інформації НАН України і Міжнародним центром інформаційних технологій «ІNТ» було розпочато розробку проекту Єдиної державної автоматизованої паспортної системи (ЄДАПС) України. Концепція створення ЄДАПС була затверджена Постановою Кабінету Міністрів від 20.01.1997 р. № 40.

  ЄДАПС є базовою системою обліку громадян, які проживають в Україні, і найважливішою складовою Державного реєстру фізичних осіб. Її створення визначено як один із напрямів інформатизації діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування у рамках завдань Національної програми інформатизації.

  Головною метою створення ЄДАПС України є підвищення ефективності роботи паспортних підрозділів органів внутрішніх справ, удосконалення інформаційного забезпечення діяльності правоохоронних та інших органів, у функції яких входить облік населення України, підтримка прийняття рішень у сфері демографічної і соціальної політики держави. Впровадження ЄДАПС означає приведення паспортної системи у відповідність з вимогами Конституції України та світовою практикою і сприятиме підвищенню рівня безпеки громадян і держави в цілому.

   

     Джерело: http://litr.at.ua/load/0-0-0-89-20
  Категорія: Тема 10. | Додав: Алёнка (07.12.2011)
  Переглядів: 803 | Теги: паспортна система, ЄДАПС | Рейтинг: 0.0/0