Ср
24.04.2024
05:13
Категорії розділу
Тема 1. [47]
Характеристика сучасних юридичних інформаційних систем і технологій
Тема 2. [17]
Інформаційне забезпечення юридичної інформаційної системи
Тема 3. [13]
Технології захисту інформації
Тема 4. [9]
Системи автоматизації ділових процесів та управління документами. Електронна комерція
Тема 5. [7]
Інтелектуальні інформаційні системи в юридичній діяльності
Тема 6. [8]
Правові інформаційно-пошукові системи
Тема 7. [9]
Інформаційні системи законодавчих органів
Тема 8. [8]
Інформаційні системи Міністерства юстиції України
Тема 9. [14]
Інформаційні системи органів судової влади, прокуратури, судової експертизи
Тема 10. [13]
Інформаційні системи Міністерства внутрішніх справ України
Пошук по сайту
Друзі сайту
  • Курсові,практичні,реферати майже на шару
  • Практичні,контрольні,дипломи задарма
  • Створити сайт

  • Статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Форма входу
    Навчальні матеріали
    Головна » Статті » Комп’ютерні технології в юридичній діяльності » Тема 10.

    10.28. Поняття географічної інформаційної системи.

    Геоінформаційна система — сучасна комп'ютерна технологія, що дозволяє поєднати модельне зображення території (електронне відображення карт, схем, космо-, аерозображень земної поверхні) з інформацією табличного типу (різноманітні статистичні дані, списки, економічні показники тощо). Також, під геоінформаційною системою розуміють систему управління просторовими даними та асоційованими з ними атрибутами. Конкретніше, це комп'ютерна система, що забезпечує можливість використання, збереження, редагування, аналізу та відображення географічних даних.

    Геоінформаційні технології, ГІС-технології — технологічна основа створення географічних інформаційних систем, що дозволяють реалізувати їхні функціональні можливості.

    Інформаційно-обчислювальна система, призначена для фіксації, збереження, модифікації, керування, аналізу і відображення усіх форм географічної інформації. ГІС використовується багатьма дослідниками в галузі вивчення проблем навколишнього середовища, для визначення різних показників на географічній сітці.

    Розширити функціональні можливості та область застосування ГІС можна шляхом розробки геоінформаційно-енергетичної системи із можливістю її застосування у широкому спектрі галузей народного господарства, таких як медична, науково-освітня, правоохоронна, комунальна, транспортна та ін.

    Для цього в поняття ГІС окрім інформаційної складової включається ще і енергетична, за рахунок чого відбувається інтеграція інформаційного та енергетичного простору в єдиній автоматизованій геоінформаційно-енергетичній системі (АГІЕС), що дозволяє отримати ряд переваг у використанні такої системи перед відокремленими варіантами, а саме:

    - швидкісний, якісний та стабільний обмін великими об’ємами даних на значні відстані без ретрансляції;

    - широка розповсюдженість та загальнодоступність мережі;

    - сумісність з іншими мережами та системами;

    - автономність в інформаційно-енергетичному аспекті.

    Тобто, склалась така ситуація, коли кількісний відокремлений розвиток інформаційної та енергетичної мереж призводить до їх об’єднання, що виводить розвиток цих систем та людства в цілому на якісно новий рівень. Така система має формуватись на поєднанні енергетичних та інформаційних процесів у природі і створюватиме геоінформаційно-енергетичну систему (ГІЕС).

    Автоматизована геоінформаційно-енергетична система (АГІЕС) (automated geoinformation-energy system ) – це автоматизована інформаційна система, що забезпечує збирання, зберігання, обробку, доступ, відображення та розповсюдження просторово-координованих даних та забезпечення електроенергією необхідних складових системи, а також функціонально підтримується програмним, апаратним, інформаційним, нормативно-правовим, кадровим і організаційним забезпеченням.

    При цьому, інформація у системі пріоритетно передається у оптичному вигляді, так як ми застосовуємо саме волоконно-оптичні лінії передачі, причому інформація – це відомості про світ навколо нас та процеси, що протікають в ньому та сприймаються людиною або спеціальними пристроями.

    Слід також відзначити різницю між автоматизованою системою та автоматичною, яка полягає у тому, що автоматизована система передбачає присутність людини в системі для забезпечення її функціонування, автоматична система – це сукупність технічних засобів, які забезпечують повне розв’язання поставленої задачі за відсутності людини.

     



    Джерело: http://ubooks.com.ua/books/000268/inx5.php
    Категорія: Тема 10. | Додав: Dron_ckm (03.12.2011)
    Переглядів: 1446 | Теги: ГІС-технології, ГІС, георгафічна | Рейтинг: 0.0/0