Пн
15.08.2022
02:38
Категорії розділу
Тема 1. [47]
Характеристика сучасних юридичних інформаційних систем і технологій
Тема 2. [17]
Інформаційне забезпечення юридичної інформаційної системи
Тема 3. [13]
Технології захисту інформації
Тема 4. [9]
Системи автоматизації ділових процесів та управління документами. Електронна комерція
Тема 5. [7]
Інтелектуальні інформаційні системи в юридичній діяльності
Тема 6. [8]
Правові інформаційно-пошукові системи
Тема 7. [9]
Інформаційні системи законодавчих органів
Тема 8. [8]
Інформаційні системи Міністерства юстиції України
Тема 9. [14]
Інформаційні системи органів судової влади, прокуратури, судової експертизи
Тема 10. [13]
Інформаційні системи Міністерства внутрішніх справ України
Пошук по сайту
Друзі сайту
 • Курсові,практичні,реферати майже на шару
 • Практичні,контрольні,дипломи задарма
 • Створити сайт

 • Статистика


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Форма входу
  Навчальні матеріали
  Головна » Статті » Комп’ютерні технології в юридичній діяльності » Тема 3.

  3.15. Поняття і види антивірусних програм

  Для виявлення, видалення і захисту від комп'ютерних вірусів розроблено декілька видів спеціальних програм, які дозволяють виявляти і знищувати віруси. Такі програми називаються антивірусними. Розрізняють такі види антивірусних програм:

      - Програми-детектори;
      - Програми-доктори, або фаги;
      - Програми-ревізори;
      - Програми-фільтри;
      - Програми-вакцини, або іммунізатори.

  Програми-детектори здійснюють пошук характерної для конкретного вірусу сигнатури в оперативній пам'яті й у файлах і при виявленні видають відповідне повідомлення. Недоліком таких антивірусних програм є те, що вони можуть знаходити тільки ті віруси, які відомі розробникам таких програм.

  Програми-доктора, або фаги, а також програми-вакцини не тільки знаходять заражені вірусами файли, але і «лікують» їх, тобто видаляють з файлу тіло програми-вірусу, повертаючи файли в початковий стан. На початку своєї роботи фаги шукають віруси в оперативній пам'яті, знищуючи їх, і тільки потім переходять до «лікування» файлів. Серед фагів виділяють поліфаги, тобто програми-доктори, призначені для пошуку н знищення великої кількості вірусів. Найбільш відомі з них: Kaspersky Antivirus, Norton AntiVirus, Doctor Web.

  У зв'язку з тим, що постійно з'являються нові віруси, програми-детектори і програми-доктори швидко застарівають, і потрібне регулярне оновлення версій.

  Програми-ревізори належать до найнадійніших засобів захисту від вірусів. Ревізори запам'ятовують вихідний стан програм, каталогів і системних областей диска тоді, коли комп'ютер не заражений вірусом, а потім періодично або за бажанням користувача порівнюють поточний стан з вихідним. Виявлені зміни виводяться на екран монітора. Як правило, порівняння станів проводять відразу після завантаження операційної системи. При порівнянні перевіряються довжина файла, код циклічного контролю (контрольна сума файла), дата і час модифікації, інші параметри. Програми-ревізори мають досить розвинуті алгоритми, виявляють стелс-віруси і можуть навіть відрізнити зміни версії перевіреній програми змін, внесених вірусом. До числа програм-ревізорів належить широко поширена програма Kaspersky Monitor.

  Програми-фільтри або «сторож
  и» являють собою невеликі резидентні програми, призначені для виявлення підозрілих дій при роботі комп'ютера, характерних для вірусів. Такими діями можуть бути:

      - Спроби корекції файлів з розширеннями СОМ. ЕХЕ;
      - Зміна атрибутів файла;
      - Прямий запис на диск з абсолютного адресу;
      - Запис у завантажувальні сектори диска;
      - Завантаження резидентної програми.

  При спробі будь-якої програми здійснити вказані дії «сторож» посилає користувачеві повідомлення і пропонує заборонити або дозволити відповідну дію. Програми-фільтри вельми корисні. оскільки здатні виявити вірус на ранній стадії його існування, до розмноження. Однак вони не «лікують» файли і диски.

  Для знищення вірусів потрібно застосувати інші програми, наприклад фаги. До недоліків програм-сторожів можна віднести їх «настирливість» (наприклад, вони постійно видають попередження про будь-якій спробі копіювання виконуваного файлу), а також можливі конфлікти з іншим програмним забезпеченням.

  Вакцини або іммунізатори - це резидентні програми. Запобігають зараженню файлів. Вакцини застосовують, якщо відсутні програми-доктори, «лікують» цей вірус. Вакцинація можлива тільки від відомих вірусів. Вакцина модифікує програму або диск таким чином, щоб це не відбивалося на їх роботі, а вірус буде сприймати їх зараженими і тому не впровадит
  еме. В даний час програми-вакцини мають обмежене застосування.

  Своєчасне виявлення заражених вірусами файлів і дисків, повне знищення виявлених вірусів на кожному комп'ютері дозволяють уникнути поширення вірусної епідемії на інші комп'ютери.  Джерело: http://shkolo.ru/antivirusyi/
  Категорія: Тема 3. | Додав: Fire (03.12.2011)
  Переглядів: 26742 | Теги: Програми-доктора, детектори, фаги | Рейтинг: 3.5/2