Пт
14.06.2024
19:02
Категорії розділу
Тема 1. [47]
Характеристика сучасних юридичних інформаційних систем і технологій
Тема 2. [17]
Інформаційне забезпечення юридичної інформаційної системи
Тема 3. [13]
Технології захисту інформації
Тема 4. [9]
Системи автоматизації ділових процесів та управління документами. Електронна комерція
Тема 5. [7]
Інтелектуальні інформаційні системи в юридичній діяльності
Тема 6. [8]
Правові інформаційно-пошукові системи
Тема 7. [9]
Інформаційні системи законодавчих органів
Тема 8. [8]
Інформаційні системи Міністерства юстиції України
Тема 9. [14]
Інформаційні системи органів судової влади, прокуратури, судової експертизи
Тема 10. [13]
Інформаційні системи Міністерства внутрішніх справ України
Пошук по сайту
Друзі сайту
 • Курсові,практичні,реферати майже на шару
 • Практичні,контрольні,дипломи задарма
 • Створити сайт

 • Статистика


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Форма входу
  Навчальні матеріали
  Головна » Статті » Комп’ютерні технології в юридичній діяльності » Тема 7.

  7.11. Характеристика Електронного інформаційного бюлетня

  Тема 7. Інформаційні системи законодавчих органів
  Характеристика Електронного інформаційного бюлетня


  Електронний інформаційний бюлетень — це ряд упорядкованих баз даних, орієнтованих на інформаційне забезпечення законотворчої діяльності і призначених для ведення, тиражування і використання електронної бібліотеки бюлетенів роботи Верховної Ради України. Він містить регламент Верховної Ради України, розклад засідань Верховної Ради України, стенограми, тексти законопроектів, нормативні акти України, законодавство країн світу, програми народних депутатів України, фахівці-розробники законопроектів, органи влади; огляд подій.

  Основним джерелом даних для баз електронного бюлетеня є «Справа законопроекту» та документообіг Верховної Ради України. Основними принципами вибору джерел даних є відкритість, офіційність на кожному етапі життєвого циклу законотворення, обґрунтованість доведення даних до користувача з метою підвищення відкритості та демократизації суспільства, надійність джерел, можливість розширення джерел даних без суттєвих трудовитрат на переструктуризацію баз даних (адаптивність).

  В «Електронному інформаційному бюлетені» вибрано ієрархічну модель баз даних. Це зумовлюється вимогами простоти і швидкості доступу до повнотекстових неструктурованих документів різного змісту.

  Дерево декомпозиції ієрархічної моделі побудовано авторами на підставі аналізу реальних запитів користувачів на ту чи іншу інформацію у ході законотворчого процесу. Ієрархічна індексація відбиває частоту та кількість звернень до того чи іншого виду даних. Користувачеві також надається можливість працювати з деревом документів у власній базі — створювати, знищувати, редагувати, переміщати вітки дерева.

  Система пропонує такі варіанти організації пошуку потрібного документа:

  1. пошук за деревом ведеться серед тих віток дерева, що їх позначив користувач. Можна здійснити пошук за ключовим словом, за контекстом в назві або в тексті, за датою;
  2. пошук за закладками ведеться серед текстів бази даних, які користувач позначив закладкою;
  3. пошук за картотекою ведеться в межах усієї бази даних (не всі документи, наявні в базі даних, вносяться до картотеки). Для пошуку можуть задаватись такі атрибути документа: орган видання і тип, слово з назви, реєстраційний номер, дата підписання, номер і дата реєстрації в Міністерстві юстиції . Пояснення до кожного атрибута викликаються натисненням клавіші з ім’ям атрибута.

  На фізичному рівні «Електронний інформаційний бюлетень» вимагає файлів dbw, розміщених в одній директорії, до яких здійснюється доступ з різних програмних модулів. Кілька фізичних файлів dbw складають один логічний об’єкт бази. Така структуризація дає змогу виділити архівну незмінну частину і частину фізичних файлів, що актуалізуються оперативно. Це зумовлюється вимогами запису бюлетеня на компакт-диски, а також створення динамічного ряду розділів системи баз даних для подальшого аналізу варіантів текстових документів і формування правил їх змінювання.

  Між складовими елементами баз даних спроектовано і підтримуються логічні зв’язки, що відбивають логіку законотворення, якої дотримуються співробітники постійних комітетів Верховної Ради України, відповідальні за підготовку конкретного законопроекту.
  Джерело: http://litr.at.ua/_ld/0/89_Denisova_book.rar
  Категорія: Тема 7. | Додав: ice__baby_666 (14.12.2011)
  Переглядів: 3865 | Теги: джерело, Електронний інформаційний бюлетень, ієрархія, документ, Модель, база даних, Текст | Рейтинг: 1.0/1