Чт
25.04.2024
16:07
Категорії розділу
Тема 1. [47]
Характеристика сучасних юридичних інформаційних систем і технологій
Тема 2. [17]
Інформаційне забезпечення юридичної інформаційної системи
Тема 3. [13]
Технології захисту інформації
Тема 4. [9]
Системи автоматизації ділових процесів та управління документами. Електронна комерція
Тема 5. [7]
Інтелектуальні інформаційні системи в юридичній діяльності
Тема 6. [8]
Правові інформаційно-пошукові системи
Тема 7. [9]
Інформаційні системи законодавчих органів
Тема 8. [8]
Інформаційні системи Міністерства юстиції України
Тема 9. [14]
Інформаційні системи органів судової влади, прокуратури, судової експертизи
Тема 10. [13]
Інформаційні системи Міністерства внутрішніх справ України
Пошук по сайту
Друзі сайту
  • Курсові,практичні,реферати майже на шару
  • Практичні,контрольні,дипломи задарма
  • Створити сайт

  • Статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Форма входу
    Навчальні матеріали
    Головна » Статті » Комп’ютерні технології в юридичній діяльності » Тема 8.

    8.6. Поняття Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, реєстраторів і користувачів реєстру.
    Наказ Міністерства юстиції України „Про внесення змін та доповнень до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України” від 18 серпня 2004 р. № 85/5
    Цим наказом Міністерство юстиції України виклало в новій редакції „Положення про Єдиний реєстр заборон відчуження об'єктів нерухомого майна” (далі – Положення). Пунктом 2 Наказу Мін’юст затвердив Інструкцію про порядок заповнення заяв та ведення Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна (далі – Інструкція). Крім цього Наказ містить вказівки на адресу державного підприємства „Інформаційний центр” Міністерства юстиції щодо розробки нового програмного забезпечення для Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна. 

    Таким чином, Міністерство юстиції планує створити більш ефективну та функціональну базу даних Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна. Важливо вказати, що відомості „старої” бази даних, відповідно до п. 7 Наказу, зберігаються державним підприємством Міністерства юстиції України „Інформаційний центр” довічно. 

    Пункт 8 Наказу врегульовує питання тарифів за видачу витягу про наявність/відсутність заборони та арешту нерухомого майна з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, що відтепер встановлений у розмірі 34 грн., з урахуванням ПДВ.
    Частина 1 Положення визначає терміни, що вживаються в тексті документа. Так, Єдиний реєстр заборон відчуження об'єктів нерухомого майна (далі – Реєстр заборон) – це електронна база даних, яка містить відомості про обтяження нерухомого майна, а саме: накладені заборони та арешти нерухомого майна; вилучення записів про заборони, арешти; видані витяги з Реєстру заборон. 

    Держателом Реєстру заборон є Міністерство юстиції України, адміністратором Реєстру заборон визначено державне підприємство „Інформаційний центр” Міністерства юстиції України, яке на підставі відповідних договорів надає доступ Реєстраторам і Користувачам до Реєстру.
    Реєстратором є державні нотаріальні контори, державні нотаріальні архіви, приватні нотаріуси за наявності відповідних договорів з Адміністратором про доступ до Реєстру заборон через комп'ютерну мережу, державне підприємство „Інформаційний центр” Міністерства юстиції України та його регіональні філії.
    Коло користувачів Реєстру заборон необмежене. Ними можуть бути юридичні або фізичні особи, які мають доступ до Реєстру заборон через комп'ютерну мережу на підставі відповідних договорів з Адміністратором, що отримують витяги з Реєстру заборон для власних потреб.

    Частина 2 Положення присвячена процедурі внесення відомостей про накладення (зняття) заборони та арештів на об'єкти нерухомого майна до Реєстру заборон. Ця процедура передбачає такі підстави, як заява про реєстрацію (вилучення) обтяження об’єкта нерухомого майна, форма якої встановлена Положенням, та постанова органів державної виконавчої служби про арешт (звільнення з-під арешту) майна боржника та оголошення заборони на його відчуження, складена відповідно до Інструкції про проведення виконавчих дій, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 15 грудня 1999 р. № 74/5, зареєстрованої в Мін'юсті 15 грудня 1999 р. за № 865/4158.
    На підставі перерахованих вище документів до бази даних Реєстру заборон вносяться відомості та інформація, визначені п. 2.6. Положення. Це, зокрема, дані про підстави виникнення обтяження – назва документа, його номер і дата, повне найменування органу, що накладає обтяження, дані про об'єкт обтяження: ідентифікаційні номери об'єкта нерухомого майна та відомості про його місцезнаходження, дані про особу, щодо майна якої встановлено обтяження.
    Частина 3 Положення регулює питання, пов’язані з порядком та підставами отримання інформації і даних з Реєстру заборон. 

    На підставі письмового запиту, форма якого встановлена додатком 4 до Положення, будь-які фізичні та юридичні особи, державні/приватні нотаріальні контори, господарські суди, органи прокуратури, дізнання, слідства (за умови наявності відповідної справи), органи державної виконавчої служби (за умови відкриття виконавчого провадження) мають право отримати витяг з Реєстру заборон. Пункт 8 Положення встановлює три види витягу з Реєстру заборон: витяг про наявність/відсутність заборони та арешту нерухомого майна; витяг про наявність/відсутність заборони та арешту нерухомого майна на запит органу державної влади; витяг про наявність/відсутність арешту нерухомого майна. 

    Положення також визначає вимоги до змістовної частини витягу (п. 3.3). Так, витяг має містити таку інформацію: номер витягу, дата; дані про об'єкт обтяження; дані про особу, щодо майна якої встановлено обтяження; дані про підставу обтяження; дані про Реєстратора і дату внесення обтяження; параметри запиту; відомості про особу, яка надала витяг.
    Інструкція встановлює порядок заповнення заяв, на підставі яких здійснюється реєстрація обтяження об'єкта нерухомого майна, вилучення обтяження об'єкта нерухомого майна та надання витягу з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна.
    Внесення до Реєстру відомостей про обтяження об'єкта нерухомого майна здійснюється Реєстратором на підставі "Заяви про реєстрацію обтяження об'єкта нерухомого майна", за формою, встановленою додатком 1 до Положення. Під час внесення до Реєстру заборон Реєстратор видає заявнику примірник "Витягу про реєстрацію в Єдиному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна".


    Джерело: http://justinian.com.ua/article.php?id=1394
    Категорія: Тема 8. | Додав: Каринка (15.12.2011)
    Переглядів: 1062 | Теги: майно, нерухоме майно, Єдиний реєстр | Рейтинг: 0.0/0